• +380 (98) 000-90-80
  • +380 (412) 55-47-11

10 років були разом на СПФ

Юрій Оснадчук

Шановні студенти, викладачі, друзі, колеги!

Ми припиняємо роботу проекта СУНП "Універсум". Причин декілька.

1. Мені особисто невигідно підтримувати та розвивати цей проект в межах СПФ. В сфері IT не можна без фінансової та моральної підтримки.

10 років ми створювали цей проект без допомоги з боку університету, іноді навіть з "палками в колесах". Ми працювали для студентів та викладачів, маючи за мету створити сучасний та доступний засіб для інформаційної підтримки навчального процесу.

У далекому 2006 році ми нібито отримали "грант" університету для активнішого розвитку в умовах експерименту із запровадження кредитно-модульної системи, але були створені такі умови, що отримати фінансування було просто неможливо. Простіше кажучи, "гроші є, але спробуйте їх взяти". При цьому експеримент як і система сприймалися скептично.

З великими труднощами нам виділили хостинг для виходу в Інтернет. Нам всіляко пояснювали, що там же є персональна інформація студентів і не можна її розповсюджувати. Нам вдалося пояснити, що інформація захищена надійно. Для цього ми самі щороку купували сертифікат безпеки Rapid SSL 128bit.

Була прикра історія з надбавкою до зарплати мені за складність і напруженість. Службові записки про надання надбавки дивним чином зникали на рівні навчальної частини і відділу кадрів. Навчальна частина відсилала до відділу кадрів, а відділ кадрів - до навчальної частини. Це затягувалося на місяці. В результаті з моєї зарплати за квітень 2013 року відрахували надбавку за січень, лютий та березень. І при цьому пояснили, що службової ми не подавали :-). У жовтні 2014 року професор Л.П.Журавльова мені сказала, що Музика О.Л. мене обманув і тема закрита.

Зі слів керівництва факультету єдиним можливим варіантом підтримки системи є моя робота на посаді викладача кафедри з невеликим бонусом. На сьогодні цей бонус складає приблизно 300 грн за місяць. Мені це не вигідно.

Ми жили в гармонії співпраці і взаємного поцінування, нових ідей і їх реалізації. Це дорожче грошей. Зараз цього немає.

2. На факультеті відбувається ганебна діяльність в сторону професора Олександра Леонідовича Музики.

На одне із засідань кафедри було винесено питання "Запрошувати чи не запрошувати професора О.Л. Музику на святкування 10-річчя факультету". Виявляється, що є люди, які не хочуть його бачити, і на їх "велику думку" треба зважити. Кафедра відвойовувала право перед новим начальством запросити О.Л. Музику.

Шановні друзі, як це назвати? Я не знаю, але відчуваю, що це не по-людськи. Такого на факультеті ніколи не було. З повагою до гостей попередній декан особисто підписував кожну вітальну листівку і кожне запрошення.

Як би там не було, Олександр Леонідович Музика є автором переважної більшості проектів на СПФ, в тому числі і проекту "Людина року", на який його зі скрипом запросили. До того ж О.Л. Музика є засновником СУНП "Універсум".

"Міняються люди, міняється світ", писав Володимир Федорович Шинкарук. Будуть нові проекти і новий розвиток. Разом з тим, той хто пам'ятає минуле, вартий і майбутнього.

Проект СУНП "Універсум" не можна підтримувати та розвивати в таких умовах. З одного боку він показав свою ефективність, з іншого - непотрібність для вузу.

У 2009 чи 2010 році, не пам'ятаю, у вузі була створена спеціальна комісія для порівняння СУНП "Універсум" та іншої альтернативної системи. Ми представили нашу систему і запропонували її для вузу. При цьому передбачалося, що система буде власністю університету і ми її передаємо вузу безкоштовно. Це дозволило б залучити до її розвитку та підтримки інших спеціалістів.

Альтернативної системи ми не бачили, як не бачили і результатів роботи цієї комісії.

Ви запитаєте, "А чий проект СУНП "Універсум""? У мене та професора О.Л. Музики є свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №24236 від 22.04.2008 року. Оскільки проект СУНП "Універсум" не передавався офіційно університету, а лише був розміщений на його хостингу, ми залишаємо за собою право припинити його діяльність. База даних з інформацією про студентів належить університету і залишиться на сервері. Програма СУНП "Універсум" (програмний код та дизайн) належить мені та О.Л.Музиці.

Шановні студенти, будь ласка, зважте на ситуацію і зрозумійте проблему.

Шановні викладачі та співробітники деканату, будь ласка, підготуйтеся до роботи без використання СУНП "Універсум".

З повагою, Юрій Оснадчук.

29.04.2014 11:53:36